Youtube Instagram Pinterest

Sprchování

Ochrana skla RAVAK AntiCalc®

AntiCalc®Neviditelný štít proti nečistotě a usazeninám

Záleží nám na tom, abyste byli spokojeni nejen v okamžiku nákupu, ale i po mnoha letech, a proto neustále pracujeme na technologických inovacích prodlužujících životnost i krásu našich produktů.

K zachovaní užitných a estetických vlastností skel v koupelně jsme vyvinuli unikátní ochranu jejich povrchu před poškozením vodními sedimenty.

Každá voda, s výjimkou dešťové či destilované, obsahuje vždy určité množství soli. Jejich usazeniny, takzvaný vodní kámen, lze odstranit pouze s velkými obtížemi. Vytvoří se sklem chemickou vazbu a po čase ho ošklivě zabarví, sklo „oslepne“. Běžně dostupné chemické prostředky jsou proti vodnímu kameni zcela neúčinné. Trvalému znečištění dokáže spolehlivě zabránit pouze patentovaná technologie úpravy skla RAVAK AntiCalc®, kterou RAVAK ošetřuje skla svých sprchových koutů, dveří a zástěn už při výrobě.

Jak RAVAK AntiCalc® účinkuje?

Ochraná vrstva RAVAK AntiCalc® - voda je odpuzována.Technologie RAVAK AntiCalc® dodává sklu hydrofobní účinky, to znamená, že povrch skla se stane vodoodpudivým. Kapky se na takto ošetřeném povrchu neudrží, stékají dolů a vodní kámen se nemůže usazovat.

Menší kapky, kterým se podaří na skle udržet, zanechají sice po zaschnutí sediment, který však není na povrch skla chemicky vázán, a proto je možné ho navlhčenou textilií snadno setřít.

Jak dlouho je ochrana RAVAK AntiCalc® funkční?

Působení vody na sklo bez použití ochrané vrstvy RAVAK AntiCalc®.Vodoodpudivá vrstva RAVAK AntiCalc® je plně odolná vůči čistícím přípravkům běžně používaným na okna a skleněné výplně. Její trvanlivost však závisí také na složení vody, se kterou přichází do styku.

Obecně lze říci, že životnost vodoodpudivé vrstvy RAVAK AntiCalc® je 3 měsíce až 2 roky. Ani po této době ale nemusí zůstat vaše sklo bez účinné ochrany. K následné domácí péči jsme vyvinuli speciální přípravek RAVAK AntiCalc Conditioner, který zajistí optimální ochranu skla na období minimálně deseti let.

Přípravek RAVAK AntiCalc Conditioner

Domácí pomocník v boji proti vodnímu kameni. Vodoodpudivé účinky naší technologie můžete obnovovat i v domácím prostředí. Ale pozor! Ačkoli se už název „anticalc“ stal označením pro celou jednu kategorii, nespoléhejte se na každý „anticalc“ , který vám prodejce nabídne. Pouze přípravek RAVAK AntiCalc Conditioner, vyvinutý podle patentované technologie, kterou si naše společnost chrání ve většině zemí světa ochrannou známkou, udrží sklo bez poškození se zárukou na 10 let.

Jak se o skla v koupelně starat?

Na údržbu nově zakoupeného koupelnového vybavení a skel vám bude stačit univerzální saponátové čistidlo (doporučujeme RAVAK Cleaner) a průměrně jednou za čtvrt roku obnovte působení technologie RAVAK AntiCalc® přípravkem RAVAK AntiCalc Conditioner.

Sklo důkladně vyčistěte a odmastěte saponátovým přípravkem (RAVAK Cleaner). Na vnitřní stranu naprosto čistého a suchého povrchu skel naneste suchou textilií přípravek RAVAK AntiCalc Conditioner a rozleštěte dosucha.

Sklo znovu získá vodoodpudivé vlastnosti a během dalšího období (zhruba 3 měsíce podle tvrdosti vaší vody) bude vyžadovat jen běžnou údržbu.