Záruka na výrobky RAVAK

Kupující spotřebitel má ze zákona nárok na 2letou záruční dobu na nákup výrobků RAVAK. Záruční doba se počítá ode dne převzetí výrobku kupujícím, uvedeného v ZÁRUČNÍM LISTU jako datum prodeje, nebo od uvedení výrobku do provozu certifikovaným subjektem (pokud bude provedení do tří dnů od převzetí).
Do záruční doby se nepočítá doba od reklamace zboží až do doby, kdy je kupující povinen po skončení záruční opravy zboží převzít.


Výrobky RAVAK splňují nejvyšší nároky na kvalitu,
proto vám na vybrané druhy zboží poskytujeme zcela
ZDARMA PRODLOUŽENOU ZÁRUKU!

Vany

Na všechny vany poskytujeme záruku 10 let. Podmínkou záruky je použití originální podpory (nožiček) RAVAK pro daný typ vany v souladu s montážním návodem. Panely k vaně City a City Slim mají 5letou záruku.
Na vybrané vanové odtokové komplety poskytujeme záruku 3 roky.

Sprchové kouty, sprchové dveře a pevné stěny

Na všechny sprchové kouty a dveře poskytujeme záruku 5 let (platné od 1.1.2019). Na spotřební zboží (těsnící lišty, magnetky a okapničky) se vztahuje zákonem stanovená záruční lhůta. 
Na technické řešení AntiBlock (posuvný systém zavírání a otevírání dveří) poskytujeme na základě otestované minimální životnosti 1 000 000 otevření záruku 10 let.

Sprchové vaničky

Na sprchové vaničky z litého mramoru poskytujeme záruku 5 let (platné od 1.1.2017).
Na vaničkové sifony poskytujeme záruku 3 roky.  

Sprchová sedátka

Na všechna sprchová sedátka Chrome a OVO II poskytujeme záruku 10 let (platné od 1.6.2020).

Odtokové žlaby a vpusti

Na nerezové odtokové žlaby (resp. na pevně zabudované části) poskytujeme záruku 25 let. Na vyměnitelné části nerezového odtokového žlabu se vztahuje záruka 3 roky.
Na plastový odtokový žlab a podlahovou vpusť poskytujeme záruku 6 let. Na vyměnitelné části se vztahuje záruka 3 roky.

Umyvadla

Na všechna umyvadla a umývátka poskytujeme záruku 5 let (platné od 1.3.2021). Na příslušenství k umyvadlům (pilety a sifony) poskytujeme záruku 3 roky.

Koupelnový nábytek

Na veškerý koupelnový nábytek poskytujeme záruku 5 let (platné od 1.1.2017).

Vodovodní baterie

Na všechny vodovodní baterie * poskytujeme prodlouženou záruku 5 let
Na základní těleso pro podomítkové baterie R-box poskytujeme prodlouženou záruku 10 let.
Na koupelnové doplňky poskytujeme prodlouženou záruku 5 let. Pětiletá záruka se nevztahuje na příslušenství k bateriím, kde platí zákonná záruka 24 měsíců. 

* Podmínkou platnosti prodloužené záruky pro vodovodní baterie je použití ochranných sítek na vstupu vody do baterie pro zachycení nečistot z potrubí a použití filtračního zařízení vody na vstupu do bytu/domu min. 200 μm. Doporučená maximální provozní teplota na vstupu do vodovodní baterie je 65° C. Doporučený maximální provozní tlak na vstupu baterie je 0,5 MPa.  

WC a bidety

Na WC a bidety poskytujeme záruku 10 let (platné od 1.1.2019). Na příslušenství k sanitární technice (sedátka a ovládací tlačítka) se vztahuje záruka 3 roky.

WC moduly

Na WC moduly a bidetový modul (resp. na pevně zabudované části) poskytujeme záruku 10 let. Na vyměnitelné části modulů se vztahuje záruka 3 roky.

Záruka se nevztahuje na:

  • závady, vzniklé neodbornou instalací, která není v souladu s pokyny uvedenými v montážním návodu a stavební připravenosti
  • závady, vzniklé nesprávným používáním nebo údržbou
  • opotřebení výrobku nad rámec běžného užívání
  • mechanické a jiné poškození výrobku v rámci neočekávané situace (např. požár)
  • závady, vzniklé užitím výrobku mimo prostor koupelny v nesprávných nebo extrémních podmínkách (např. v saunové místnosti, exteriéru atd.)
  • vady, na které byl kupující předem písemně upozorněn a na které byla poskytnuta sleva z kupní ceny. Vadou zboží nejsou vlastnosti použitého materiálu přípustné závaznou normou.

Více informací naleznete v sekci Reklamace nebo v Obchodních podmínkách.

Záruční list

Záruční list a doklad o koupi výrobku (příp. jeho odborné instalaci) pečlivě uschovejte po celou dobu platnosti záruky.
Spolu se zbožím vám bude doručen i nevyplněný ZÁRUČNÍ LIST (pokud není přiložen, slouží jako záruční list faktura, která vám bude zaslána spolu se zbožím a také na e-mail po doručení zboží).
Záruční list vám rádi potvrdíme v RAVAK showroomech v Praze nebo v Příbrami nebo u prodejce, a to po předložení daňového dokladu či jeho kopie. Záruční list můžete samozřejmě také poslat poštou - spolu s číslem své objednávky nebo okopírovanou fakturou - na adresu:

RAVAK a.s.
Obecnická 285
261 01 Příbram

Potvrzený záruční list zašleme zpět na vaši adresu, kterou jste uvedli v objednávce (pokud neuvedete jinou).

Záruční list nepotvrzujeme rovnou, dáváme vám prostor zboží nejdříve pečlivě zkontrolovat a vyzkoušet.