Sklo, které chrání. Prosklené sprchové kouty RAVAK jsou 1OO% bezpečné

Sklo, které chrání. Prosklené sprchové kouty RAVAK jsou 1OO% bezpečné

Přemýšlíte o sprchovém koutu ze skla, ale máte strach, že se dveře vysypou? Připravili jsme pro vás článek, který všechny obavy rozpustí. Přečtěte si o výhodách a bezpečnosti skleněných sprchových koutů.

Jak se vyrábí bezpečnostní sklo?

Sprchové kouty, sprchové dveře a vanové zástěny RAVAK vyrábí z bezpečnostního kaleného skla. Sklo se nejprve ohřeje na teplotu 600°C a pak ochladí stlačeným vzduchem. Chlazení se liší podle tloušťky, protože čím tenčí sklo, tím intenzivněji se musí zchladit.

Technologie kalení zvyšuje odolnost a takové sklo je následně až 5x pružnější v ohybu čímž se zvyšuje i odolnost vůči nárazům. Nic na tom nemění ani náhlé změny teploty.

Experiment, který dokazuje pevnost a zároveň pružnost bezpečnostního kaleného skla Experiment, který dokazuje pevnost a zároveň pružnost bezpečnostního kaleného skla.

Bezpečnost i v krajních situacích

Výrobu si hlídáme a testujeme, abychom měli jistotu, že továrnu neopustí nedostatečně kalené, nebo naopak přetvrzené sklo. Takový výrobek by pak nemusel vydržet ani přepravu, natož instalaci.

Kvalitní sklo vás neohrozí ani v nepředvídatelné situaci. Vydrží enormní zatížení a pokud by se rozbilo, rozpadlo by se na malé kousky které nejsou ohrožující na zdraví. Způsobí maximálně jen lehké oděrky.

Sprchový kout Brilliant BSRV4 z dílny českého designéra Kryštofa Nosála Sprchový kout Brilliant BSRV4 z dílny českého designéra Kryštofa Nosála.

Proč si vybrat skleněný sprchový kout?

Hlavní výhodu poznáte pokaždé, když vstoupíte do koupelny. Transparentní skleněná sprcha opticky zvětšuje prostor. Jak zvenku, tak zevnitř. Takže se v koupelně ani ve sprše nebudete cítit stísněně.

Prosklené sprchové kouty jsou krásné na pohled a působí luxusně – i na dotyk. Narozdíl od levných výplní z umělé hmoty jsou totiž pevnější. Zásadní je tu kvalita skla. Ta zajišťuje, že sprchový kout vydrží na další dekády.

Je transparentní výplň náročná na údržbu?

Každá voda má jinou tvrdost. V jejím složení najdeme různé množství minerálů, a to způsobuje usazeniny a vodní kámen. Zde na pomoc přichází další technologie RAVAK.

Všechna skla ošetřujeme patentovanou technologií RAVAK AntiCalc®. Ta na povrchu vytváří vodoodpudivou vrstvu a chrání před vodním kamenem a usazeninám. Je ale důležité tuto vrstvu pravidelně obnovovat. Přečtěte si článek o tom, jak pečovat o sklo RAVAK.

Další témata

Jak si vybrat sprchovou vaničku

Jak si vybrat sprchovou vaničku

S volbou sprchového koutu úzce souvisí také výběr ideální sprchové vaničky. Ta je vhodným řešením všude tam, kde nemůžete nebo nechcete stavebně zasahovat do podlahy, např. v panelákovém bytě. Vaše volba by měla zohlednit očekávání a potřeby celé domácnosti, například, jestli máte malé děti, koupete domácí mazlíčky, občas namáčíte prádlo apod. Zvolte ten správný tvar, materiál i způsob instalace. Pak budete dlouhodobě spokojeni a předejdete pravidelným potopám ve své koupelně.

Více
Jak si vybrat vanu, abyste byli i po letech spokojeni

Jak si vybrat vanu, abyste byli i po letech spokojeni

Rekonstrukce či zařizování nové koupelny by měla být příjemná životní fáze, kdy si plníte své sny o novém, lepším bydlení. Následující řádky vám přinesou inspiraci, zajímavé tipy a hned několik užitečných rad pro zásadní rozhodnutí, jakým je výběr vany. Pokud vše pečlivě zvážíte, dnešní rozhodnutí vás bude těšit ještě po mnoha letech, kdykoli do své koupelny vstoupíte.

Více