Vany RAVAK – 1OO% kvalita, kterou si hlídáme

Vany RAVAK – 1OO% kvalita, kterou si hlídáme

Na výrobě nešetříme. Díky tomu akrylátové vany RAVAK drží tvar a nepraskají. Používáme kvalitní litý akrylát, který si dlouhodobě zachovává své fyzikální vlastnosti. Pracujeme s tímto materiálem mnoho let a tak víme, že se na něj můžeme my i vy spolehnout. Prodloužená záruka 10 let je toho důkazem.

Proč na výběru akrylátu záleží?

V koupelně, zvlášť pokud je menší, často nelze umístit současně vanu i sprchový kout. Kombinace vany a vanové zástěny, případně vanových dveří pak bývá ideálním řešením, protože si v jednom prostoru můžete dopřát jak pohodlné koupání, tak i sprchování. Široká škála produktů RAVAK vychází vstříc jakékoli, třeba i atypické malé koupelně v paneláku nebo v podkroví bez ohledu na dispozice.

Pro výrobu van používáme pouze značkový litý akrylát. Tyto akrylátové desky se připravují litím do forem a tak si zachovávají své fyzikální vlastnosti ve všech směrech. Poskytují lepší záruku, že si výrobek dlouhodobě zachová požadovaný tvar, nezkřiví se, ani nepopraská.

Na trhu se také můžete setkat s levnějšími výrobky, které se ovšem vyrábí z extrudovaného akrylátu. Ačkoli se jedná o chemicky stejný materiál (polymetylmetakrylát), rozdílný způsob výroby způsobuje zásadní rozdíly v jeho užitných vlastnostech. Extrudovaný akrylát se vyrábí tažením, takže jeho vlastnosti jsou zachovány pouze v jednom směru.

Někdy se na výrobu van, kvůli nízké ceně, používá velmi slabá vrstva extrudovaného akrylátu, která pak musí být vyztužená plastovou deskou ABS. Vany vyrobené z tohoto materiálu jsou sice nejlevnější, za to však vykazují výrazně horší kvalitativní vlastnosti a po zabudování do koupelny mohou časem praskat.

Proč na výběru akrylátu záleží?1
Proč na výběru akrylátu záleží?
Proč na výběru akrylátu záleží?

Výrobní proces pod 1OO% kontrolou

U výroby van používáme pokrokovou technologii svislého bodového ohřevu na termovakuačních lisech, díky které se nám daří akrylátovou desku dokonale vytáhnout do formy. Tento bodový ohřev je individuálně nastaven na daný typ vany podle jejího tvaru a velikosti.

Nástřik laminátu a polyuretanu, přesné ořezy van i vrtání otvorů probíhá pomocí moderních robotických strojů.

Zapracovávání nastříkaného laminátu na skořepinu dokončujeme naopak ručně, protože jen tak lze zajistit propracování detailů na tvaru vany a dorovnání nestejnorodosti laminátu.

Pro dokonalý výsledek je potřeba důsledná péče o každý detail.

Pečlivě kontrolovat každý výrobní krok je pro nás naprosto klíčová záležitost. Po postupných kontrolách jednotlivých fází výroby je vždy na řadě ještě důkladná závěrečná výstupní kontrola. Díky tomu splňují všechny výrobky z našeho širokého portfolia ty nejpřísnější normy a kritéria. Konečnou fází přípravy k prodeji je pak speciální balení a skladování, které zamezí sebemenšímu poškození výrobků během expedice.

Výrobní proces pod 1OO% kontrolou

Další témata

Jak si vybrat sprchovou vaničku

Jak si vybrat sprchovou vaničku

S volbou sprchového koutu úzce souvisí také výběr ideální sprchové vaničky. Ta je vhodným řešením všude tam, kde nemůžete nebo nechcete stavebně zasahovat do podlahy, např. v panelákovém bytě. Vaše volba by měla zohlednit očekávání a potřeby celé domácnosti, například, jestli máte malé děti, koupete domácí mazlíčky, občas namáčíte prádlo apod. Zvolte ten správný tvar, materiál i způsob instalace. Pak budete dlouhodobě spokojeni a předejdete pravidelným potopám ve své koupelně.

Více
Jak si vybrat vanu, abyste byli i po letech spokojeni

Jak si vybrat vanu, abyste byli i po letech spokojeni

Rekonstrukce či zařizování nové koupelny by měla být příjemná životní fáze, kdy si plníte své sny o novém, lepším bydlení. Následující řádky vám přinesou inspiraci, zajímavé tipy a hned několik užitečných rad pro zásadní rozhodnutí, jakým je výběr vany. Pokud vše pečlivě zvážíte, dnešní rozhodnutí vás bude těšit ještě po mnoha letech, kdykoli do své koupelny vstoupíte.

Více