Youtube Instagram Google+

Společnost RAVAK

Ocenění

Umyvadla Moon dostala Red Dot

   Mezi českými výrobky do koupelen se jedná o jeden z nejoceňovanějších, naše umyvadla Moon už získala mezinárodní cenu iF Design Award a jako ojedinělý zástupce masově dostupných produktů se propracovala i do nominací na cenu Czech Grand Design.
   Historie nejprestižnější designérské soutěže založené v německém Essenu sahají až do roku 1955. Přihlášené produkty posuzuje odborná porota složená z nezávislých designerů, pedagogů a odborných žurnalistů, kteří měli za úkol posoudit 6 300 přihlášených produktů podle kritérií inovativnosti, ergonomie, funkčnosti, životnosti, ekologické zodpovědnosti, ale i symbolické a emocionální stránky jednotlivých výrobků. Přihlášky do nejnovějšího ročníku soutěže přišly z 59 zemí celého světa.

Více v tiskové zprávě.

iF DESIGN AWARD

Umyvadla MOON svým designem zaujala i v Evropě

   Umyvadla MOON od značky RAVAK nově získala ocenění iF DESIGN AWARD 2018. Sada pěti umyvadel na desku navržená Kryštofem Nosálem tak boduje u odborných designérských porot už podruhé. Autor za ni byl nominován Akademií designu ČR i na designéra roku 2016.
   iF Design Award představuje už 65 let evropskou špičku v odborných soutěžích v oblasti designu. Letošní ročník iF obdržel rekordní počet 6 400 přihlášek z 54 zemí celého světa. Mimo jiné i pro produkty značky RAVAK letos hlasovala třiašedesátičlenná mezinárodní porota odborníků podle kritérií inovace a propracovanosti daného produktu, jedinečnosti a provedení.

Podívejte se na animaci umyvadel Moon.

Více v tiskové zprávě.

Czech Grand Design

Autor výrobků RAVAK nominován na Designéra roku 2016

   Do obrovské konkurence v kategorii Designér roku 2016 soutěže Czech Grand Design se za set umyvadel Moon propracoval i Kryštof Nosál, tvůrce velké části výrobků RAVAK. Soutěží zde s nejznámějšími jmény českého designu a jako jeden z mála prezentuje široce dostupný masový produkt.
   "Velká konkurence je v letošním 11. ročníku soutěže zejména v kategorii Designér roku. O tom svědčí i 16 nominovaných designérů. Mezi českou špičku se propracovávají studia, která ještě nedávno byla mezi objevy. V loňském roce se kromě novinek, za které mohou být designéři nominováni, tedy počiny za rok 2016, uskutečnily velké retrospektivní výstavy Maxima Velčovského, Ronyho Plesla a na konci roku také Olgoj Chorchoj. I to svědčí o silném roce pro český design," uvedla členka Přípravného výboru Cen Czech Grand Design Jana Zielinski.
   Pro rok 2016 přijalo členství v Akademii designu České republiky 55 významných osobností z řad českých i zahraničních kurátorů, galeristů, šéfredaktorů, novinářů a teoretiků designu. Tříkolová volba nejlepších projektů proběhla v 10 kategoriích: Designér roku, Módní designér roku, Designér šperku roku, Grafický designér roku, Fotograf roku, Obchod roku, Výrobce roku, Objev roku, Síň slávy a nově Ilustrátor roku. Absolutním vítězem je pak Grand designér roku, zvolený napříč všemi kategoriemi.
   Vítězné projekty se představí v prodejní výstavě Czech Grand Design Best of od 30. března do 2. dubna 2017. Výběr nejlepších prací v autorských kategoriích naplní Villu Pellé a nabídne kromě výstavy také doprovodný program pro návštěvníky a pop up shop nejlepšího českého designu.

iF DESIGN AWARD

Český design koupelen znovu oslovil mezinárodní odborníky

   Produkty vyráběné pod značkou RAVAK, navrhované autorem Kryštofem Nosálem, dosáhly dalších met v oblasti mezinárodního designu. V jedné z nejrespektovanějších mezinárodních soutěží iF DESIGN AWARD zvítězil koupelnový koncept 10° nad 388 dalšími produkty přihlášenými v kategorii Koupelny. RAVAK se zároveň stal jedinou firmou z České republiky, která ocenění v této kategorii dostala.
   iF Design Award představuje spolu s Red Dot Award špičku v odborných soutěžích z oblasti designu na světě. Letošní ročník iF obdržel rekordní počet 5 300 přihlášek z více než 50 zemí celého světa. Mimo jiné i pro produkty značky RAVAK letos hlasovala osmapadesátičlenná mezinárodní porota odborníků.

Více v tiskové zprávě.

Respektované mezinárodní ocenění pro českou koupelnu

   Cena Red Dot se v roce 2015 v kategorii Koupelny posílala do České republiky pouze jednomu výherci, a to právě značce RAVAK za koncept 10°. Porota složená z osmatřiceti odborníků z celého světa shledala koncept natolik inovativní a jeho design natolik kvalitní, že mu mezi takřka pěti tisíci přihlášenými pracemi udělila nejprestižnější ocenění, kterého lze v oblasti užitého designu dosáhnout. "Red Dot je pro nás potvrzením úspěchu při naplňování naší dlouhodobé strategie jít cestou inovací a odvádět kvalitní práci nejen u luxusních, ale také u masových produktů, dosažitelných pro každého. Zákazníkům se snažíme ukazovat cestu na trhu přesyceném bezejmennými výrobky kolísavé kvality a nejrespektovanější světové ocenění produktového designu nám potvrzuje, že tato cesta je správná." říká spolumajitel firmy RAVAK Patrik Kreysa.

Více v tiskové zprávě.

Ocenění odborné poroty časopisu Elle Decoration

   Autorský počin designera Kryštofa Nosála založený na principu pootočení či naklonění jednotlivých prvků o 10° zabodoval mimo jiné v mezinárodní soutěži EDIDA (Elle Decoration International Design Award) a stal se vítězem českého národního kola v kategorii Koupelna. Koncept si sama vybrala porota složená z členů redakcí jednotlivých národních vydání časopisu Elle Decoration a nominovala jej zároveň i do mezinárodního finále uskutečněného na milánském Design weeku.

Více v tiskové zprávě.

Cena z veletrhu

   Koncept 10° se v roce 2015 účastnil i dvou veletrhů, a to jak ISH ve Frankfurtu nad Mohanem, tak Areny Designu v polské Poznani. Právě zde získal hlavní cenu v soutěži Top Design Award 2015 v kategorii Koupelna a Wellness.

Zlatá medaile 2012

   Na letošním ročníku Stavebních veletrhů Brno 2012, které se konaly ve dnech 24. – 28. dubna, získal RAVAK hned v úvodu výstavy SHK nejvyšší ocenění – Zlatou medaili v soutěži o nejlepší exponát veletrhu, a to v kategorii Design. Hodnotitelská odborná komise udělila firmě RAVAK cenu za luxusní sprchový kout Brilliant BSKK4, který je součástí zcela nové řady sprchových koutů a dveří Brilliant.

Více v tiskové zprávě.

Koupelna snů 2012

   Na letošním ročníku veletrhu SHK Brno 2012 se návštěvníci měli možnost zúčastnit ankety a hlasovat o nejlepší exponát. První cenu Koupelna snů tak získal sprchový kout Brilliant BSDPS.

Více v tiskové zprávě.

TOP firma Příbramska 2011

   RAVAK a.s. se stal absolutním vítězem internetové ankety TOP firma Příbramska 2011 v kategorii "201 a více zaměstnanců" a stal se rovněž absolutním vítězem této soutěže. Kritériem hodnocení byl subjektivní pocit hlasujících o dané firmě, hlasující mohli posuzovat zda je firma nejlepší, nejznámější, nejobdivovanější, nejsympatičtější, nejreprezentativnější nebo třeba nejužitečnější. Soutěž se konala prvním rokem a byla vyhlášena Okresní hospodářskou komorou v Příbrami.

Více v tiskové zprávě.