Youtube Instagram Google+

Sprchování

Konstrukce a otevírání

Z hlediska vlastností výrobku, jeho vzhledu a funkce rozdělujeme sprchové kouty s konstrukcí rámovou, půlrámovou a bezrámovou. Každá z nich má specifický poměr funkčnosti, designu a ceny. Ve srovnání s ostatními typy konstrukce poskytuje rámová konstrukce vždy vyšší vodotěsnost. Z tohoto důvodu budou také vždy výhodnější posuvné dveře, kdy ani při otevírání a zavírání sprchového koutu nebude voda stékat na zem mimo sprchový kout. Vodotěsnost výrobku musí být zároveň zaručena postupem montáže dle montážního návodu výrobce. Další podmínkou optimální funkčnosti je kombinace výrobků jedné značky – ke sprchovým koutům RAVAK doporučujeme vaničky naší produkce, které byly v rámci vývoje otestovány s ostatními výrobky RAVAK.

Rámová konstrukce – řada Supernova
Skla jsou zasazena do obvodové hliníkové konstrukce s kvalitní povrchovou úpravou. Kouty jsou navíc vyztuženy svislými profily, což zvyšuje jejich odolnost proti nešetrnému zacházení.

 

Půlrámová konstrukce – řada Blix, Pivot
Tato konstrukce je odlehčená – nemá svislé vnitřní profily.

 

Bezrámová konstrukce – řada Chrome, SmartLine a Brilliant
Kouty s bezrámovou konstrukcí tvoří pouze bezpečnostní skla a panty, kterými jsou kouty přichyceny ke zdi. Pohyblivá skla dveří jsou min. 6 mm silná a pevné skla dokonce 8 mm, aby splňovala přísné nároky na bezpečnost. Panty i krytky jsou celomosazné, aby dokázaly spolehlivě udržet těžká bezpečnostní skla sprchového koutu a vydržely časté používání.

 

Pro povrchové úpravy RAVAK používá epoxypolyesterové barvy, které jsou z práškových barev nejdražší a vykazují nejlepší vlastnosti – jsou elastické, chemicky odolné, barevně stálé a odolné vůči stárnutí.

Můžete si vybrat hned z několika způsobů otevírání sprchových dveří přesně podle vašich představ.

 • Posuvné (Supernova, Blix, Blix Slim)

  Posuvné dveře umožňují stékání vody do sprchové vaničky/prostoru bez úniku vody mimo sprchový kout. Tichý a spolehlivý chod garantuje u vyjmenovaných sprchových koutů systém AntiBlock.

   
 • Zlamovací posuvné (Supernova)

  Výhodou zlamovacích dveří je velká šířka vchodu při malém rozměru stavebního otvoru. V nejmenší variantě SDZ2 je šířka stavebního otvoru 67-71 cm a šířka vchodu 50 cm. Způsob skládání dovnitř sprchového koutu zamezuje stékání vody mimo sprchový kout.

   
 • Otočné pivotové (Supernova)

  Jednoduchý systém otevírání dveří nevyžudující údržbu. Pant je vyroben z kvalitního bezúdržbového plastu.

   
 • Otočné pivotové (Pivot)

  Jednoduchý a nezničitelný systém otevírání dveří, který nevyžaduje žádnou údržbu. Vlastní pant je tvořen kvalitní nerezovou ocelí zasazenou do těla pantu.

   
 • Otevírání směrem ven (Pivot, Chrome, SmartLine, Brilliant)

  Pohodlný vchod, inspirující design. Výrobky, které aspirují na dominantu koupelny.

   
 • Otevírání dovnitř i ven (Chrome*)

  Honosný klasický design, extrémně široký vchod a otevírání dveří ven i dovnitř. Můžete tak sprchový kout po použití vyvětrat, aniž by kapky stekly ze skla na podlahu koupelny.
  * U výrobků Chrome se jedná pouze o výrobky CSD1 a CSD2.

   

Ustavovací a rohový profil se nedají koupit jako příslušenství, ale jsou součástí balení spolu s výrobkem, ke kterému jsou zapotřebí. Ušetří vaše peníze za výrobu atypického řešení, vyřeší každý prostor.

Ustavovací profil
Slouží k připevnění sprchového koutu nebo dveří ke zdi.
řada Supernova

 

Rohový profil
Slouží ke spojení sprchového koutu nebo dveří s pevnou stěnou (PSS, APSS nebo APSV). Je přibalen ke každé sprchové nebo vanové pevné stěně.
řada Supernova

 

Spojovací profil
Slouží ke spojení více sprchových koutů, resp. dveří v řadě, oddělených pevnými stěnami. (T profil, AT profil). Pořizuje se zvlášť a je vhodný pro použití ve veřejných sprchách.
řada Supernova

 

Nastavovací profil
Slouží k rozšíření sprchového koutu nebo dveří (NPS, ANPS, BLNPS, PNPS). Pořizuje se zvlášť.
řady Supernova, Blix, Pivot