Youtube Instagram Pinterest

Na co se nejčastěji ptáte?

Sprchování

sprchový kout Pivot

Kde se při montáži sprchového koutu aplikuje silikonový tmel?
U sprchového koutu nebo zástěny se aplikuje vždy z vnější strany výrobku dle montážního návodu tak, aby voda mohla volně odtékat z profilů koutu zpět do vaničky.

Jak poznám, na které straně skla je ochranná vrstva AntiCalc?
Na skle udělejte fixem cca 2 cm krátkou čáru. Sklo bez úpravy povrchu AntiCalc® zanechává čáru ohraničenou. Sklo ošetřené technologií AntiCalc® tuto čáru rozloží na drobné tečky.

Mohu sprchový kout nainstalovat bez vaničky?
Všechny sprchové kouty RAVAK můžete montovat bez sprchové vaničky, přímo na dlažbu s využitím odtokového žlabu.Inspirujte se v sekci sprchové vaničky a odtokové žlaby.

Hledám odolný sprchový kout do rodinného penzionu. Doporučíte mi nějaký?
Jednoznačně sprchový kout řady Supernova. Vyznačuje se absolutní spolehlivostí. Věčná rámová konstrukce je odolná vůči špatnému zacházení, je vhodná do domácností i do vysoce namáhaných veřejných prostor (nemocnic, hotelů či ubytoven). Mechanismus AntiBlock brání zadrhávání a křížení posuvných dílů. Na základě otestování minimální životnosti 1 000 000 otevření poskytujeme na technické řešení AntiBlock 10 let záruku. Supernova se snadno a rychle montuje, všude se vejde.

Jaká je nosnost sedátek Ovo?
Nebojte se, sedátka Ovo vyhovují zatížení do 150 kg, montáž sedátka je ale nutné přizpůsobit materiálu zdi, na kterou se sedátko montuje. Například sádrokartonovou příčku je třeba předem vyztužit na nosnost 150 kg, do pěnosilikátové příčky je třeba dát například chemické kotvy nebo prošroubovat příčku skrz. Zdď z plných cihel nevyžaduje úpravy.

Jaké lepidlo je doporučené pro lepení vaniček?
Všechny naše samonosné vaničky včetně vaniček Galaxy Pro doporučujeme lepit na hotové obklady a dlažbu silikonovým tmelem RAVAK Professional, který je také součástí univerzální montážní sady.

Existuje nějaké speciální mazivo na promazání pojezdů u sprchového koutu?
Pojezdy nebo panty sprchových koutů lze namazat prakticky jakýmkoli mazivem. Optimální je použít speciální profesionální odolné mazivo vyvinuté firmou RAVAK. Je nerozpustné ve vodě, průsvitné a na světle nežloutne.

Jak mám správně nainstalovat vaničku vyztuženou laminátem (LA)?
Vaničku vyztuženou laminátem můžete nainstalovat několika způsoby. Záleží na vás, zda ji chcete zapustit do podlahy, nebo podezdít a obložit. Nejjednodušší je instalovat vaničku na nožičky a použít čelní panel.

Koupání

vana Rosa

Jak má být správně instalována akrylátová vana?
Vanu můžete instalovat jen do koupelny se zcela hotovými obklady stěn a položenou dlažbou. Vana musí být uložena dle montážního návodu. Měla by být nainstalována na originální podporu (na nožičky), případně vhodný polystyrenový nosič z produkce RAVAK.

Plní zástěna na vaně Rosa správně svou funkci, přestože se po sprchování za ní na vaně objeví voda?
Ano, plní. Zástěnu jsme vytvořili pouze proto, aby zabránila přímému rozstřiku vody. Zástěna je opatřena těsněním, ale není konstruována zcela vodotěsně z toho důvodu, abyste ji mohli složit ke zdi. Proto se vám za ní může po sprchování objevit voda, která se tam dostane mezerou mezi vanou a vanovou zástěnou.

Lze opravit poškozený akrylát na vaně nebo vaničce?
Pokud je poškození mělké cca do 0,5 mm, lze jej opravit přebroušením a vyleštěním jemným smirkovým papírem a leštící pastou. Pokud je závažnějšího charakteru, oprava akrylátového povrchu je složitá a nezřídka je poškození neopravitelné.

Mohu si madlo k vaně přikoupit a namontovat dodatečně?
I na to jsme mysleli. Doporučujeme vám univerzální nerezové madlo, které lze namontovat na vanu pomocí přiložených nýtů. Náš tip pro vás – toto madlo lze montovat nejen na vanu, ale při použití speciálních hmoždinek se závitem M8 i na zeď k vaně.

Je možné na vanu Avocado objednat zástěnu?
Na vanu Avocado neexistuje sprchová zástěna. Vana je vyvinuta pro zákazníky, kteří mají malou koupelnu, ale přesto se chtějí pohodlně koupat. Pokud se chcete koupat a zároveň i sprchovat, zvolte raději prostorově úsporný koncept BeHappy s vanou, umyvadlem a zástěnou, nebo vanu Rosa 95 se zástěnou o velikosti 150 x 95. Umožňuje jak pohodlné koupání, tak i sprchování. Vanu Rosa 95 je navíc možno doplnit i podhlavníkem, některým umyvadlem Rosa a vodovodními bateriemi Rosa a vytvořit si tak designově sladěnou koupelnu.

Jakým čistícím prostředkem mohu ošetřit vanu, když nesmím použít tekuté pískové čističe?
Pro čištění akrylátových van jsou vhodné čistící prostředky RAVAK, které byly vyvinuty speciálně pro moderní materiály, jako je akrylát. Běžný tekutý písek obsahuje abraziva a způsobuje poškrábání akrylátového povrchu vany, jiné čističe obsahují chlor a další látky, které mohou materiál poškodit. Čistící prostředky RAVAK rozpouští usazené nečistoty a neznehodnotí lesklý povrch vany. Na vany je určen tekutý čistič RAVAK Cleaner s rozprašovačem.

Jiné

servisní vozidlo

Kde získám náhradní díly na vaše výrobky?
Náhradní díly na výrobky RAVAK zakoupíte u prodejců společnosti RAVAK. Jejich seznam naleznete v sekci Prodejní místa.

Je možné dodatečně řezat nebo vrtat výrobky z litého mramoru?
Výrobky z litého materiálu doporučujeme řezat vodním paprskem. V domácích podmínkách lze pro řezání použít např. pilku na železo, ale postupovat s nejvyšší opatrností.

Mohu si u vaší firmy objednat montáž výrobků?
Ano, můžete. Objednávkový formulář je umístěn v sekci Servis a reklamace. Vyplnění je jednoduché a po odeslání formuláře vás budeme kontaktovat s upřesňujícími informacemi.

Za jak dlouho vyrobíte atypický výrobek?
Maximální doba potřebná pro výrobu atypického výrobku je 6 týdnů od data objednávky. Pro zaměření atypických výrobků přímo u vás doma nás kontaktujte pomocí formuláře v sekci Servis a reklamace. Konfigárátor řešení na míru vám podá detailní informace k cenám a dodacím lhůtám.

Jaká záruční doba se vztahuje na akrylátové vany RAVAK?
Díky vysoké kvalitě van poskytujeme prodlouženou záruku 10 let. Tu můžeme garantovat pouze v případě, že je vana nainstalována v souladu s montážním návodem, a že při montáži byly použity všechny prvky od naší značky (nožičky pod vanu – originální podpora).