Youtube Instagram Google+

Koupání

Chromoterapie – ponořte se do světa barev…

vana NewDayV dnešní uspěchané době, kdy se snažíme najít trochu času, soukromí a klidu jen pro sebe, se vyplatí spojit příjemné s užitečným. Vychutnejte si nenáročnou, velmi příjemnou relaxaci – chromoterapii, při které zapomenete na celodenní shon.

Chromoterapie je alternativní léčebná metoda využívaná k harmonizaci těla a ducha pomocí světla a barev. Celkově posiluje organismus, mírní stres a navozuje pocit klidu. Světlo a barvy na nás rozsáhle působí, „zabarvují“ naši náladu a životní energii. Ovlivňují naše vnímání teploty, času, schopnost soustředění a naše celkové psychické rozpoložení, které úzce souvisí také s tělesnou stránkou jedince.

Chromoterapii znali již staří Číňané, Řekové a Egypťané. Barevné tóny považovali za božskou sílu nezbytnou k udržení vnitřní energie v těle. Ta byla kdysi synonymem zdraví. Naši předkové také věřili, že každý lidský orgán je spojen s určitou barvou a využívali chromoterapii k pozitivnímu působení při různých zdravotních obtížích.

Barvy duhy –  duha je optický úkaz, který je chápán jako dobré znamení  signalizující konec bouřky, kdy na obloze odcházejí temná mračna a namísto nich přichází světlo a barvy duhy.  Duha vzbuzuje optimismus  a má pozitivní vliv na náš duševní a tělesný stav.

ČERVENÁ – vyzařuje teplo, dodává energii, zvyšuje pocit bezpečí a sebedůvěry, rozproudí krev, zrychluje metabolismus, příznivě působí např. při chudokrevnosti a chronickém kašli.

ORANŽOVÁ – povzbuzuje, zlepšuje náladu, posiluje energii, zbavuje deprese a smutku, působí při ztrátě chuti, anémii, anorexii, pomáhá při správném mentálním vývoji.

ŽLUTÁ – pozitivně naladí, posiluje nervový systém, povzbudí chuť k učení a intelekt, podporuje paměť, ctižádost a výdrž, pomáhá při sebeovládání.

ZELENÁ – zklidňuje, harmonizuje myšlenky, zotavuje, má kladný vliv na detoxikaci těla.

MODRÁ – uklidňuje, uspává, omlazuje pokožku, tlumí chuť k jídlu, pomáhá např. při bolestech hlavy, při astmatu a zánětlivých onemocněních.

FIALOVÁ – dodává duševní sílu, zlepšuje neurologické komplikace, působí při nemocech lymfatického systému.

BÍLÁ (denní světlo) - řídí mnohé fyziologické a psychické procesy člověka. Snižuje stres, tepovou i dechovou frekvenci, krevní tlak a celkově  funguje jako zážehový systém veškerých fyziologických funkcí našeho těla.