Youtube Instagram Google+

Koupání

Blahodárné účinky hydroterapie a relaxace

Voda tvoří 70 % povrchu naší země a přibližně stejné procentuální zastoupení má v podobě tělních tekutin i lidské tělo. Život se na naší planetě zrodil ve vodě, a proto je voda jedním z nejdůležitějších prvků lidského bytí. Vodou jsme obklopeni již v prenatálním období, kdy plodová voda představuje ideální ochranné prostředí. Voda je každodenní součástí našeho života. Vodu člověk pije, používá ji k osobní hygieně a relaxaci. Voda ale není jen základní podmínkou života, voda může být i významným zdrojem požitku.

Vana s hydromasážním systémem vnese teplé vodě energii a uvede ji do pohybu v požadovaném směru a intenzitě. Efekt hydroterapie a relaxace má blahodárné účinky. Hloubkově prohřívá organismus, zlepšuje krevní oběh, prospívá kůži, kterou tonizuje. Hydromasáž navozuje pocit uvolnění, pomáhá odbourávat stres, uvolňuje mysl a má povzbuzující účinky na tělesnou výkonnost. Dopřává tak dokonalý odpočinek tělu i mysli.

Po 20 minutách masáže ve vaně je doporučeno ještě cca 30 minut v klidu relaxovat.

Hydromasáž není vhodná pro osoby trpící některým druhem kardiovaskulárního onemocnění, pro osoby náchylné ke kožním onemocněním, pro těhotné ženy a osoby ovlivněné alkoholem nebo jinými omamnými látkami. Opatrní by měli být i lidé trpící osteoporézou.