Youtube Instagram Pinterest

Černé puntíky pro RAVAK za výjimečný design

Datum: 4.1.2019

logo Good Design   Český výrobce koupelnového vybavení si právě připsal na konto hned dva černé puntíky najednou. V americkém Chicagu získal ocenění Good Design za dva výrobky současně - za oblíbená umyvadla Moon i za novou solitérní vanu Solo, poprvé představenou vloni na pražském Designbloku.

   Umyvadla Moon se pomalu stávají symbolem novodobé éry příbramské firmy, pro kterou je typická výrazná orientace na vlastní design. Jejich autorem je designér Kryštof Nosál, RAVAK je poprvé představil v roce 2016 a do letošního roku už mají na kontě prestižní evropské ceny Red Dot, iF Design Award a jejich tvůrce si za ně vysloužil i nominaci domácí Akademie designu ČR na Designéra roku 2016.

Umyvadla MOON, umyvadla na desku

   Sada pěti umyvadel na desku vyrobených z litého mramoru vznikla jako hra s modifikacemi kruhu. „Celá série v sobě vlastně nese samotný proces tvorby. Jako první jsem navrhl kruhové umyvadlo, pak jsem z něj vytvořil oválné, to zkombinoval s kruhovým a vzniklo tak umyvadlo s odkládací plochou. Poté jsem se vrátil zpět ke kruhu, který jsem „seřízl“ a vzniklo umyvadlo vhodné pro přisazení ke stěně. Jako poslední jsem vytvořil nepravidelný tvar, který celou řadu odlehčuje“ říká autor a vlastník studia Nosal Design.

Nová volně stojící vana SOLO od značky RAVAK   Volně stojící akrylátová vana Solo je naprostou novinkou, která se teprve vydá na cestu k zákazníkům, rovnou už oceněná zaoceánským uznáním za originální design. Autor Kryštof Nosál v ní neobvyklým způsobem zkombinoval dva základní tvary – obdélníkovou základnu, která vaně dodává vizuální stabilitu, s oválnou horní partií vyvolávající příjemný uklidňující dojem. Svým minimalistickým výrazem koupelně dominuje, a to nejen díky nezávislosti na prostoru.

   Ocenění Good Design v podobě černého puntíku, které v roce 1950 spoluzakládali Edgar Kaufmann, Jr., Eero Saarinen a Charles a Ray Eamesovi, uděluje už 68. rokem americká instituce The Chicago Athenaeum Museum of Architecture and Design a významem představuje v oboru designu nejvyšší metu. Letos soutěž zaznamenala rekordní počet přihlášek, které se sešly ze 47 zemí světa.

Ke stažení:

tz_ravak-prvni-cerny-bod (PDF 126 kB)