Youtube Instagram Pinterest

Koncept 10° se znovu rozšířil

Datum: 1.2.2018

Koncept 10° se znovu rozšířil

   Jednorázové vyumělkované myšlenky na trhu dobrého designu rychle zanikají. Udrží se pouze koncepce, které jsou od začátku promyšlené do všech souvislostí. Takový je i stále se rozvíjející koncept 10° českého designéra Kryštofa Nosála od výrobce RAVAK, který už posbíral několik domácích i zahraničních ocenění za originální design. Veškeré jeho prvky tvoří smysluplný celek a s rozšiřující se nabídkou představují ideální volbu jak pro milovníky klasických tvarů, jejichž koupelna nevyžaduje asymetrická řešení, tak pro specifické požadavky prostorů, kde asymetrie spoří místo.

   Obdélníková vana 10°
   Nová obdélníková vana v konceptu 10° představuje ten nejlepší základ každé koupelny. I přes pohodlný rozměr 170 cm působí subtilně a účelně využívá svůj vnitřní prostor. Je odlehčená a moderně svěží a přesně navazuje na jednoduchou nosnou myšlenku celého konceptu, která spočívá v maximálním zjednodušení tvarů a ve hře s úhlem 10°. Její základní a čistý tvar zachovává spojení, ale zároveň ideálně kontrastuje s výrazným designem vanových baterií, u kterých autor použil princip naklonění či pootočení o 10°. .

   Nová série sprchových koutů 10°
   Koncept 10° už ale kromě koupání umí nabídnout i sprchování. RAVAK vyvinul asymetrický kout 10AP4, který vychází z půdorysu obdélníku. Autor Kryštof Nosál ho o 10° pootočil a kout tak uživatelům nabízí úsporu místa v prostoru koupelny i nečekané odkládací plochy uvnitř. Asymetrický sprchový kout 10AP4 má zvenčí potlačený roh, který neohrožuje uživatele při procházení kolem, zevnitř však poskytuje prostor stejně velký jako obdélníkový kout. „Ostré rohy jsou na menším prostoru nepříjemné a nebezpečné pro pohyb, proto jsem roh nového sprchového koutu posunul mimo hlavní zónu a v koupelně tak zůstává více místa. Zevnitř je kout prostorný, ale zvnějšku v koupelně nevadí“ dodává autor Kryštof Nosál. Ke koutu s posuvným systémem patří plochá asymetrická vanička z litého mramoru, která pracuje také s principem pootočeného obdélníku. Uživatel se sprchuje na příjemně prostorné obdélníkové ploše a díky pootočení o 10° kolem ní vznikly i odkládací plochy na kosmetiku mimo zónu došlapu.

   Kromě asymetrické varianty nabízí RAVAK i celou novou modelovou řadu koutů 10° s posuvným zavíráním a klasickým čtvercovým nebo obdélníkovým půdorysem.

Ke stažení:

tz_koncept-10st.pdf (PDF 135 kB)