Youtube Instagram Pinterest

Umyvadla MOON, umyvadla na desku

Datum: 31.10.2016

   Od roku 1969 navštívilo Měsíc pouhých dvanáct lidí. Zbytek lidstva mu přisuzuje magickou sílu, pozoruje jeho každodenní změny, vyvíjí nové technologie k jeho dobytí. A každý malý kluk si alespoň nakrátko přeje být kosmonautem…

   Seznamte se s naším pojetím Měsíce tak, jak jej ztvárnil produktový designér Kryštof Nosál.

Umyvadla MOON, umyvadla na desku

   Sada pěti umyvadel na desku vyrobených z litého mramoru, která vycházejí z elementárního geometrického tvaru kruhu a jeho modifikací. „Celá série v sobě vlastně nese samotný proces tvorby. Jako první jsem navrhl kruhové umyvadlo, pak jsem z něj vytvořil oválné, to zkombinoval s kruhovým a vzniklo tak umyvadlo s odkládací plochou. Poté jsem se vrátil zpět ke kruhu, který jsem „seřízl“ a vzniklo umyvadlo vhodné pro přisazení ke stěně. Jako poslední jsem vytvořil nepravidelný tvar, který celou řadu odlehčuje“ říká autor a vlastník studia Nosal Design. Zákazníci se tak setkají se základním kruhovým modelem Moon 1, jehož seříznutím vznikl model Moon 1C (tvar umyvadla kopíruje písmeno C). Ve tvaru oválu je model Moon 2 a ovál s odkládací plochou dostal název Moon 2S (shelf). Umyvadlo nepravidelného tvaru nese označení Moon 3.

Umyvadla MOON, umyvadla na desku
Rozměry umyvadel:
Moon 1
- průměr 400 mm, Moon 1C - šířka 400 mm/hloubka 355 mm, Moon 2 - šířka 560 mm/hloubka 400 mm, Moon 2S - šířka 560 mm/hloubka 400 mm, Moon 3 - šířka 463 mm/hloubka 389 mm.
Výška všech umyvadel Moon je 120 mm.

   Kruh v koupelně ideálně vyvažuje strohost pravoúhlých prvků, jako jsou obklady, sprchové kouty nebo nábytek. V interiéru celkově působí jako element, který vyvolává klid a příjemný pocit. V koupelnách RAVAK se tak umyvadla Moon dobře doplňují například s výrobky z konceptů Chrome nebo i 10°. Díky svému materiálovému odlehčení zároveň reflektují současný trend subtilních forem. Výsledkem jsou étericky působící umyvadla, která ctí základní geometrický tvar – kruh a svým majitelům poskytují výjimečnou svobodu při zařizování interiéru. „Dovolí zákazníkům různorodě je kombinovat s deskami pod umyvadla, nábytkem na zakázku nebo z nich udělat třeba volně stojící solitér“ dodává autor Kryštof Nosál.

   Díky jejich nekomplikovanému výrazu a určité lehkosti se umyvadla Moon hodí do každé moderní koupelny. Seříznutý model Moon 1C lze přisadit i ke stěně a ušetřit hloubku od zdi, Moon 2 zároveň poskytuje výjimečně velký vnitřní prostor a model Moon 2S ještě navíc praktickou odkládací plochu. „Moon 3 je čistě o radosti ze života“ uzavírá autor.

Umyvadla na desku Moon budou k dostání u prodejců RAVAK nebo přímo u výrobce od února 2017.

Ke stažení:

tz_umyvadla-moon.pdf (PDF 135 kB)