Youtube Instagram Google+

Společnost RAVAK

Nový koupelnový koncept RAVAK nabízí dvě FORMY

Datum: 22.10.2015

Nový koupelnový koncept RAVAK nabízí dvě FORMY   Největší český výrobce koupelnového vybavení RAVAK představil na pražské přehlídce designu a módy nový koupelnový koncept nazvaný FORMY. Zahrnuje dva sety umyvadla s vanou (FORMY 01 a FORMY 02), jejichž autorem je čerstvý držitel prestižního mezinárodního ocenění Red Dot Kryštof Nosál.

   Umyvadla a vany dvou zmíněných setů se od sebe liší jemně pozměněnými tvary. Vznikl tak set FORMY 01 (vana a umyvadlo) a FORMY 02 (vana a umyvadlo), které lze vzájemně případně i kombinovat. "Projekt FORMY je pro mě o dualitě, o dvou pohledech. FORMY 01 je čistě minimalistický set, jeho vana i umyvadlo mají puristicky čisté tvary. Set FORMY 02 je více o emocích, rovné přímky se transformovaly do křivek a jeho tvary jsou dynamičtější. Je na každém, jakou formu si pro sebe vybere." říká autor Kryštof Nosál.

   Obě vany jsou nabízeny v pohodlném rozměru 180 x 80 cm a vanu FORMY 01, založenou na přímých liniích, mohou zákazníci koupit navíc i ve velikosti 170 x 75 cm. “Při rozhodování, co změnit na klasické obdélníkové vaně, jsem se rozhodl rozbourat obvyklou a očekávatelnou symetrii, a tímto způsobem vznikla zajímavá obdélníková vana charakteristická jedním okrajem širším než druhým a možností vlastního finálního ztvárnění (obložení keramikou, dřevem nebo umělým kamenem či využití ladícího čelního panelu RAVAK). Zároveň jsem od sebe oba modely odlišil lehce pozměněným tvarem vnitřního prostoru“ dodává autor. Efektní společnost novým vanám bude dělat napouštění pomocí armatury s funkcí vodopádu (např. vodopád z kolekce Chrome) nebo jakákoli nástěnná vanová baterie z portfolia RAVAK.

   Umyvadla FORMY 01 a FORMY 02 mají rozměry 50/60 x 38 cm a jsou určena k umístění na desku. Jsou vyrobena z kvalitního kompozitního materiálu založeného na směsi mletého dolomitu a nabízí výjimečně prostorné vnitřní partie s delikátně jemnými lemy. Výsledkem je pocitově subtilní a přesto majestátní, maximálně prostorný celek, jemuž další benefity dodává deska, na kterou je možno odkládat takřka neomezené množství potřebných věcí.

   "Projekt FORMY v sobě skrývá velký potenciál. Vychází z oblíbených obdélníkových van v jejich nejprodávanějších rozměrech, ale dodává jim nové kvality v podobě inovativního designu oproštěného od všech nadbytečných příkras a navíc i praktickou hodnotu. V jakémkoli z obou nabízených setů se maximálně pohodlně vykoupete či si umyjete ruce, ale vždy vám svým neotřelým designem přirozeně připomenou, že rozhodně nejsou jedny z řady neznačkových výrobků, kterých koupelnová studia nabízejí spoustu" říká Jan Hudák, ředitel marketingu RAVAK.

   Koncept FORMY bude RAVAK nabízet koncovým zákazníkům od ledna 2016, cena na vyžádání u výrobce.

Ke stažení: