Youtube Instagram Google+

Společnost RAVAK

Cena EDIDA pro koupelnový koncept 10° designera Kryštofa Nosála

Datum: 17.2.2015

Cena EDIDA pro koupelnový koncept 10° designera Kryštofa Nosála   Prestižní ocenění udělované v mezinárodní soutěži Elle Decoration Design Award získal Kryštof Nosál v kategorii Koupelna českého národního kola a nominuje se tak i do mezinárodního finále vyhlašovaného na dubnovém design weeku v Miláně. O celkových vítězech hlasují letos už podvanácté poroty složené z šéfredaktorů všech pětadvaceti národních edic, ve kterých časopis Elle Decoration vychází po celém světě.

   Tereza Provazníková, šéfredaktorka české ELLE Decoration k tomu říká: "Díky cenám EDIDA můžeme upozornit na kvalitní design a jeho autory. Komunita českých designérů roste a stále častěji se také úspěšně prosazuje ve světě. Těší nás i množství po všech stránkách prvotřídních produktů, které podle návrhů domácích designérů vyrábějí a uvádějí na trh české firmy."

Cena EDIDA pro koupelnový koncept 10° designera Kryštofa Nosála   Originální koupelnový set nazvaný 10°(čti deset stupňů) představila značka RAVAK na pražském Designbloku v říjnu 2014. "Tentokrát jsem od začátku vyvíjel koncept pro běžné koupelny založený na asymetrické vaně. Všechny mi ale připadají tak nějak přetvarovaně, proto jsem vzal klasickou oblíbenou obdélníkovou vanu a jen ji pootočil o 10°. Vznikla tak vana asymetrická, která má najednou i sedátko nebo plochu pro odkládání a na stejném principu jsem postavil i umyvadla a ostatní vybavení. Vždy se snažím pomocí použití jednoduchých prostředků dosáhnout maximálního účinku. Zjednodušením a odstraněním všeho nepotřebného tak vznikne výrobek, který vnímáme intenzivněji" vysvětluje autor konceptu Kryštof Nosál.

   "Vycházíme z toho, že naši zákazníci nechtějí žít v soukromých galeriích plných krásných a nepraktických věcí, ale zároveň jsou čím dál náročnější v oblasti designu a trendů. Proto rádi s Kryštofem spolupracujeme, i naprosto běžným předmětům jako jsou umyvadla nebo vany umí dodat nosnou myšlenku, originální styl a zároveň ještě posiluje jejich praktičnost." uzavírá ředitel marketingu Jan Hudák.

Cena EDIDA pro koupelnový koncept 10° designera Kryštofa Nosála   Kryštof Nosál, zakladatel studia Nosal Design pracuje pro značku RAVAK od roku 2006. Orientuje se na produktový design, ve kterém vyznává hlavně pravidlo nekomplikovaných řešení s jasnou myšlenkou. Svou invenci dodal nejoblíbenějším produktům RAVAK, je spoluautorem pračky pro muže Washman, za kterou získal 2. místo v soutěži Electrolux Design lab v New Yorku, jeho ruční nářadí pro firmu Narex získalo ocenění Vynikající výrobek roku, stejně jako vana Evolution pro RAVAK. Za svoje výrobky pro RAVAK je Kryštof pravidelně nominován v soutěži Czech Grand Design.

EDIDA Česká republika 2014

  • VENKOVNÍ NÁBYTEK: Klára Šumová & Dirk Wright za nové produkty v autorské sadě Oáza Collection
  • POVRCH STĚN: Sergej Kuckir za betonové panely Tiling 1 pro značku Velb’
  • STOLNÍ DOPLŇKY: Monika Kořínková za skleněnou dózu z kolekce Blanc pro značku Bomma
  • OSVĚTLENÍ: Eva Eisler za instalaci Soul pro značku Preciosa
  • NÁBYTEK: Jan Plecháč & Henry Wielgus za nábytkový systém Stavebnice 1 pro značku Menu
  • KUCHYNĚ: René Novák za koncept Neobyčejné kuchyně pro značku Le Bon
  • KOUPELNY: Kryštof Nosál za koncept 10° pro značku Ravak
  • TALENT ROKU: Michal Bačák

Ke stažení: