Youtube Instagram Google+

Společnost RAVAK

Koncept 10°

Datum: 2.2.2015

Pro koupelnu, která vám jde vstříc

   Koncept 10°Nejlepší věci bývají ty nejjednodušší. Na stejném principu je založen i nový koncept od značky RAVAK. Vana, umyvadla i baterie nazvané 10° budí vstřícný dojem a svým netypickým uložením získaly i praktický užitek. To vše díky prostému pootočení či naklonění o 10°.

   Hlavní součástí konceptu je asymetrická vana. „Mám rád jednoduché věci a asymetrické vany často působí trochu komplikovaně a přetvarovaně. Snažil jsem se proto najít nějakou lapidární myšlenku. Nakonec jsem vzal klasickou obdélníkovou vanu a pootočil jsem ji o 10°. A tento způsob jsem pak použil i na umyvadla a baterie.“ říká designer Kryštof Nosál, autor konceptu. Mírnou rotací vznikla z klasické obdélníkové, vana asymetrická v čistém tvarosloví, která nabízí širší sprchovací prostor utěsněný přesně padnoucí zástěnou a velkou odkládací plochu využitelnou i jako sedátko.

   Koncept 10°Do konceptu patří i rohová umyvadla z litého mramoru natočená o 10° do prostoru. Jdou tak uživateli vstříc, otáčejí se k němu, stejně jako vodovodní baterie nakloněné o 10° směrem k ruce. Pro co největší přizpůsobivost každému prostoru sortiment doplňují umyvadla v přímém tvaru použitelná kamkoli v koupelně. Úložné prostory poskytuje několik modelů skříněk, jak vysokých vertikálních, tak určených pod rohová i přímá umyvadla. Rohové skříňky jsou jedinečné tím, jak reagují na skosený tvar umyvadel. Koupelna tak ladí do posledního centimetru. Může být založena na trendové bílé barvě (nábytek v bílém lesklém laku) nebo na sytě šedých lesklých korpusech, které v kombinaci s chromovanými bateriemi a doplňky koupelny navozují technicistní luxusní dojem. Milovníkům přírodních tónů 10° nabízí korpusy v barvě tmavého ořechu. Nábytek si však vždy drží jeden spojující prvek, kterým je bílý pruh v místě otevírání pomocí zapuštěného madla.

   Koncept 10°Výrobky z kolekce 10° představují praktické řešení pro ve všech směrech běžnou koupelnu, ať už se jedná o rozměry nebo finanční možnosti majitelů. Jeden zásadní rozdíl oproti nabídce na trhu je však na první pohled zřejmý. „Vyrábíme poctivý design dostupný pro každého. Naše výrobky jsou luxusní tím, že mají konkrétního autora. Nad každou věcí přemýšlí, ladí ji do posledního detailu a pro nás je důležité i to, že je Čech. Výrobky, které budou našim zákazníkům blízké jsou tak pro něj samozřejmostí“ říká Patrik Kreysa, místopředseda představenstva společnosti RAVAK.

Koncept 10° by RAVAK zahrnuje:

  • Asymetrická akrylátová vana 160/170 cm
  • Vanová zástěna
  • Rohová umyvadla z litého mramoru 55/65 cm
  • Obdélníková umyvadla z litého mramoru 55/65 cm
  • Koupelnový nábytek pod rohová i obdélníková umyvadla a vertikální sloup
  • Vodovodní baterie (umyvadlové, vanové, sprchové)

Koupelnový koncept 10° je k dostání u výrobce od března 2015.

Koncept 10°

Ke stažení:

tz_koncept-10-stupnu.pdf (PDF 390 kB)