Youtube Instagram Google+

Společnost RAVAK

Koupelnový koncept 10° na Designbloku

Datum: 6.10.2014

Koncept, který vám jde vstříc

   Značka RAVAK se opět prezentuje na přehlídce designu a módy Designblok 2014. Během týdne 6. – 12. 10. je v expozici č. 401 v Superstudiu Evropa (hotel Evropa, Václavské náměstí 25, Praha 1) k vidění nový koupelnový koncept autora Kryštofa Nosála nazvaný 10° (čti 10 stupňů).

RAVAK na Designbloku    Nejlepší věci bývají ty nejjednodušší. Na stejném principu je založen i nový koncept od značky RAVAK. Vana, umyvadla i baterie nazvané 10° budí vstřícný dojem a svým netypickým uložením získaly i praktický užitek. To vše díky prostému pootočení či naklonění o 10°.

   Hlavní součástí konceptu je asymetrická vana. „Mám rád jednoduché věci a asymetrické vany často působí trochu komplikovaně a přetvarovaně. Snažil jsem se proto najít nějakou lapidární myšlenku. Nakonec jsem vzal klasickou obdélníkovou vanu a pootočil jsem ji o 10°. A tento způsob jsem pak použil i na umyvadla a baterie.“ říká designer Kryštof Nosál, autor konceptu. Mírnou rotací vznikla asymetrická akrylátová vana v čistém tvarosloví, která nabízí širší sprchovací prostor utěsněný přesně padnoucí zástěnou a velkou odkládací plochu využitelnou i jako sedátko.

   Součástí konceptu jsou rovněž rohová umyvadla z litého mramoru natočená o 10° do prostoru. Jdou tak uživateli vstříc, otáčejí se k němu, stejně jako vodovodní baterie nakloněné o 10° směrem k ruce.

   Koncept 10° by RAVAK zatím zahrnuje:

  • Asymetrická akrylátová vana 160/170 cm
  • Vanová zástěna
  • Rohová umyvadla z litého mramoru 55/65 cm
  • Obdélníková umyvadla z litého mramoru 55/65 cm
  • Vodovodní baterie (umyvadlové, vanové, sprchové)

   Koupelnový koncept 10° bude k dostání u výrobce od března 2015.

Ke stažení: