Youtube Instagram Google+

Společnost RAVAK

Inovace v sortimentu zn. RAVAK pro rok 2014

Datum: 3.2.2014

   Značka RAVAK v roce 2014 uvádí nejen výrobky zcela nových typů, ale inovuje i zákaznicky oblíbené produkty tak, aby vycházely vstříc zvyšujícím se nárokům. V sortimentu sprchových koutů prošel faceliftem jeden z nejprodávanějších sprchových koutů - kout Blix a nově tak nabízí ještě více variant. K luxusnímu sprchovému koutu Brilliant přibyl nový model a v sortimentu vanových zástěn se objevil nový výrobek šitý na míru historicky nejúspěšnější vaně Rosa, která už po mnoho let drží rekord jako nejprodávanější asymetrická vana na českém trhu. Sprchování se týká i další novinka, kterou jsou dva nové typy hydromasážních panelů. K sérii Chrome, stěžejní kolekci v sortimentu RAVAK, budou nově nabízena umyvadla i bez přepadu, která jsou esteticky ještě zajímavější. A protože velmi perspektivní součástí sortimentu RAVAK jsou vodovodní baterie, uvádí značka RAVAK na trh jejich dva zcela nové typy. Vodovodní baterii zabudovatelnou do podlahy, která designově ladí s novou volně stojící vanou Freedom a posuvný sprchový sloup napojený na termostatickou baterii. Termobaterie jsou trendem neustále na vzestupu a značka RAVAK má už na tomto řešení postavenu kompletní řadu výrobků.

Sprchové řešení Blix

Posuvné čtyřdílné sprchové dveře - model BLDP4Posuvné čtyřdílné sprchové dveře - model BLDP4
   Neomezujte svou představivost při hledání vhodného řešení pro vaše sprchování. Sprchový prostor lze často s úspěchem vyřešit lépe sprchovými dveřmi, než klasickým koutem. Model BLDP4 nabízí nejširší sprchové dveře na trhu, které dokáží přepažit niku o šířce až 200 cm. Vyzděte si sprchovací místo vhodné k přepažení nebo prostor dotvořte za použití sprchových dveří a pevné stěny (rovněž RAVAK –model BLPS) a sprchujte se na prostoru širokém až dva metry. Výplň sprchových dveří je nově nabízena i v dekoru Grape. Z vašeho sprchového koutu vyrobí bezpečné intimní zákoutí chráněné před pohledy zvenčí. Rám sprchového koutu si zvolte podle vkusu a vybavení koupelny ve třech variantách, a to buď kovově lesklý,odolný matný povrch satin či bílý.

Rohový čtyřdílný sprchový kout s posuvnými dveřmi – model BLRV2KRohový čtyřdílný sprchový kout s posuvnými dveřmi – model BLRV2K
   Klasický rohový sprchový kout s překvapivým množstvím možností. Jste zvyklí na tradiční čtvercový půdorys? Nic vám nebrání vybrat si jednotlivé strany pro sestavení sprchového koutu v rozměrech od 80 x 80 cm až do 120 x 120 cm. Hodil by se vám více obdélník? Kratší strana může začínat na rozměrech 80 cm a delší může končit až u 120 cm. Plánování sprchového koutu je nyní ještě jednodušší – u tohoto modelu ze série Blix padnou jedny dveře do levého i pravého umístění, stačí je jen otočit.

Čtvrtkruhový sprchový kout Brilliant – model BSKK3

Třídílný luxusní sprchový kout s pohodlně širokým vstupemTřídílný luxusní sprchový kout s pohodlně širokým vstupem
   Luxus, kvalita, poctivá práce, spolehlivost a stabilita. To jsou kréda, které jsme při výrobě vtělili do sprchového koutu Brilliant. Brilliant není pro každého. Je pro lidi s vlastním názorem, pro ctitele tradičních hodnot v naší uspěchané době, hodnot, které se zhmotnily v efektním designu. Žádný jiný sprchový kout nebude ve vaší koupelně zářit jako čerstvě vybroušený diamant.

Brilliant – šperk pro vaši koupelnu
Dveře koutu s otevíráním směrem ven do koupelny jsou zavěšeny na pochromovaných pantech s lehce zaoblenými tvary, které jsou určujícím prvkem celého výrobku. „Dlouho jsme testovali různá řešení tak, aby se nesla v současném trendu jednoduchosti, ale zároveň aby jen povýšeně neexhibovala. Lehkým zaoblením rohů Brilliant nakonec dosáhl ideálního přátelského minimalismu, který v současném designu dominuje“ říká jeho návrhář Kryštof Nosál ze studia Nosal design. Právě hranatý plochý tvar pantu s lehce zaoblenými rohy představuje výjimku oproti ostatním výrobkům na trhu, která Brilliant staví na vrchol technického i designového řešení. Tvar a funkce pantu byly vyváženy tak, aby splňoval vysoké technické nároky (udržet velkou plochu skla, vyvinout požadovanou třecí sílu a umožnit dostatečné dotažení šroubu) i designovou čistotu. S tvary pantů koresponduje i originální kovové pochromované madlo opatřené protiskluzovým materiálem.

Panty a držáky jsou uvnitř sprchového koutu zapuštěné a zásadně tak ulehčují jeho čistitelnost. Tělo koutu tak tvoří pouze elegantní plochy silného bezpečnostního skla (8 mm, na pohyblivé části dveří 6 mm) po kterých mohou kapky vody stékat, nečistoty se nemají kde usazovat. Tento efekt je podpořen i systémem AntiCalc® proti usazování vodního kamene a jiných sedimentů.

Zdvihový mechanismus sprchových koutů Brilliant zajišťuje automatické dovírání dveří a nadzvednutí nad prahovou lištu při otevírání i zavírání. Boční těsnicí lišty, které procházejí i skrz vlastní úchyt zajišťují vysokou vodotěsnost i v této části sprchového koutu, či dveří. Spodní okapnička a prahová lišta (s výškou 18 mm) brání rozstřiku vody mimo sprchovací prostor. Průhledné těsnicí lišty dokonale zatěsní spoj dveří s pevnou stěnou.

Úchyty sprchového koutu na zeď jsou u koutu Brilliant pochromovány i na nepohledových vnitřních plochách, aby byly dokonale chráněny proti oxidaci. Kombinace masivních kovových prvků a kvalitního pochromování zaručuje nejvyšší možnou kvalitu všech kovových elementů. Díky tomu můžeme garantovat velmi dlouhou spolehlivost všech těchto prvků – byla potvrzena testem životnosti na 30 let.

Hydromasážní panely

Hydromasážní panel Jet InoxHydromasážní panel Jet Inox
   Nadčasový vzhled a nekompromisní kvalitu mu dodává efektní nerezové provedení. Masáž všech nejdůležitějších partií těla zajišťují tři zóny kruhově rozmístěných trysek opatřených úpravou proti zanesení vodním kamenem. Pro ještě silnější požitek ze sprchování je panel vybaven hlavovou sprchou, která vás osvěží deštěm dopadajících kapek. Pokud toužíte po příjemné masáži ramen, spusťte funkci „vodopád“ a ze štěrbiny umístěné pod hlavovou sprchou vás překvapí intenzivní proud vody, jež příjemně uvolňuje ztuhlé ramenní partie. Z boku panelu je zavěšena praktická ruční sprcha. Funkce hydromasážního panelu Jet Inox lze snadno obsluhovat pomocí pětipolohového přepínače, který spustí buď hlavovou nebo ruční sprchu, vodopád, boční trysky nebo celý panel vypne v poloze „off“. Panel je vybaven termostatickou baterií s dětskou pojistkou, která váš vždy ochrání proti případnému opaření. Zajistí okamžité smísení teplé a studené vody na teplotu, kterou jste si nastavili a zároveň zabrání její nechtěné změně.

Hydromasážní panel Jet Glass
   Do sortimentu RAVAK nově vstupuje i subtilní masážní panel Jet Glass se skleněnou mléčně bílou čelní plochou. Jeho odlehčený design je však v protikladu k síle zážitku, který si ze sprchování odnesete. Osm naklápěcích masážních trysek lze přesně nasměrovat na všechny hlavní partie těla. Osvěžující déšť kapek vám zajistí velkoformátová hlavová sprcha s růžicí o průměru 20 cm. K praktické každodenní očistě skvěle slouží ruční sprcha zavěšená na boku panelu. Masážní panel Jet Glass lze snadno ovládat čtyřpolohovým přepínačem, kterým změníte funkci z hlavové sprchy na ruční sprchu, spustíte masážní trysky nebo všechny funkce vypnete v poloze „off“. Panel je vybaven termostatickou baterií s dětskou pojistkou, která váš vždy ochrání proti případnému opaření. Zajistí okamžité smísení teplé a studené vody na teplotu, kterou jste si nastavili a zároveň zabrání její nechtěné změně.

Umyvadla Chrome z litého mramoru se skrytým přepadem

Umyvadla Chrome z litého mramoru se skrytým přepadem   Umyvadla uvedená na trh v minulém roce jsou nyní nabízena i ve variantě bez přepadu. Tento typ umyvadel je esteticky tak vytříbený, že jeho vnitřní část neruší žádný otvor navíc a přepad vody je řešen skrytě. Nová varianta se týká všech rozměrových variant umyvadel Chrome z litého mramoru, je tedy nabízena v šířkách 40 cm (u umývátek) a dále i 60 a 70 cm.

Vanová zástěna CVSK1

Vanová zástěna CVSK1   Nejoblíbenější vany ze sortimentu RAVAK a zároveň nejprodávanější asymetrické vany na českém trhu získaly novou zástěnu. Jednodílná celoskleněná zástěna na otočném sloupku je vyvinuta tak, aby dokonale kopírovala lem asymetrických van ze série Rosa (Rosa I, Rosa II a Rosa 95). Vytvoří tak prostorný a pohodlný sprchový kout ve vaně, která se všude vejde a je příjemná i pro relaxační koupel. Dno van Rosa je překvapivě široké a ploché a je obklopeno takřka kolmými boky. Pro sprchování tak nabízí dostatečný prostor, bezpečí a komfort. Nová vanová zástěna má výšku 1500 mm a je nabízena ve dvou typech šířek. Jeden typ (140/150 cm) se hodí na všechny vany ze série Rosa v těchto rozměrech, druhý typ je určen na dvě větší rozměrové varianty (160/170 cm). Horní roh zástěny je zaoblený, proto se zástěna nabízí v levé nebo pravé variantě. Zvolit si můžete ze tří různých provedení svislých sloupků, a to buď v bílé barvě, v lesklé kovové nebo v odolné kovově matné úpravě nazvané satin. Vanová zástěna k vanám Rosa je už z výroby ochráněna technologií AntiCalc proti vodnímu kameni a při používání stačí už jen jedenkrát za tři měsíce tuto vrstvu obnovit nanesením přípravku RAVAK AntiCalc.

Vanová baterie zabudovatelná do podlahy

Vanová baterie zabudovatelná do podlahy   Máte volně stojící vanu, která vévodí prostoru vaší koupelny a sháníte odpovídající baterii? Nová baterie RAVAK FM 080.00 jsme záměrně vyvinuli tak, aby svým designem ladila s jakoukoli moderní solitérní vanou. Dokonalý soulad vytváří zejména s volně stojící vanou Freedom zn. RAVAK. Stejně jako na ostatní baterie poskytuje RAVAK i na tuto prodlouženou 5ti letou záruku, protože její kvalitu a životnost garantuje kvalitní kartuše zabudovaná v jejím těle a silná vrstva chromu na jejím povrchu.

Posuvný sprchový sloup s termobaterií

   Patříte mezi ty zákazníky, kteří si pořídili termobaterii a už nechtějí žádnou jinou? Ke správnému požitku vám však dosud chyběla hlavová sprcha... O vaši spokojenost se postará značka RAVAK. Nově uvádí termobaterii šikovně propojenou s ruční i hlavovou sprchou. Hlavová sprcha je umístěna tyči, jejíž horní část s hlavovou sprchou je posuvná. Její výšku si tedy můžete nastavit v rozmezí 91 – 131 cm od termobaterie přesně tak, jak je vám příjemné. Součástí nového sprchového sloupu je i ruční sprcha. Můžete si tak vybrat, jestli budete relaxovat pod deštěm dopadajících kapek z hlavové sprchy nebo zdali využijete praktické výhody ruční sprchy. Jako jistota vám zůstává neměnná teplota vody, bezpečí pro děti a ekonomická úspora - díky kvalitní termobaterii RAVAK

Všechny novinky v sortimentu RAVAK pro rok 2014 naleznete na www.ravak.cz.

Ke stažení: