Youtube Instagram Google+

Společnost RAVAK

Značka RAVAK se poprvé představuje na Designbloku

Datum: 7.10.2013

RAVAK na Designbloku 2013    Největší český výrobce koupelnového vybavení, firma RAVAK, se poprvé prezentuje na týdnu designu a módy Designblok 2013. Ve své expozici (sekce F, 1. patro, č.110) představuje autorskou novinku z dílny svého kmenového designera Kryštofa Nosála nazvanou Bath Gallery.

   Studio Nosal design připravilo originální koupelnový set Bath Gallery sestávající z umyvadla a volně stojící vany vyrobený z minerální pryskyřice s povrchem gel coat. Praktickou podstatu tvoří široká odkládací plocha se zvýšeným lemem kolem celého umyvadla a vany, která zabraňuje pádu věcí a definuje tím jejich harmonické umístění. „Jde o symbiózu mezi jednotlivymi prvky kolekce. Snažil jsem se, aby z ní byla cítit harmonie, aby každý předmět měl své místo. Nekupujete si jen umyvadlo, ke kterému musíte hledat doplňky. Kupujete si celek, který už nic nebude narušovat.“ říká autor kolekce Kryštof Nosál. Součástí setu je i snadno vyměnitelné dno umyvadla v pěti volitelných barvách vyrobené z pevné mramorové hmoty Corralit© a doplňky (dóza a mýdelník) z perspexu, které přesně padnou do rohů umyvadla. Mají zde své jasně definované místo a přirozeně tak vytváří geometrickou kompozici.

   „Kryštof novou kolekci navrhl hlavně pro lidi, kteří ocení neotřelý přístup a jsou schopni ji esteticky vnímat. Dostal volné ruce, součástí našeho zadání nebylo žádné omezení, mohl si vymyslet prakticky cokoli. Nechtěli jsme po něm, aby bral ohledy na všeobecný vkus.“ dodává k tomu Patrik Kreysa, místopředseda představenstva RAVAK.

   Vana je podle individuálních přání zákazníků vyráběna s přípravou pro stojánkovou baterii nebo pro některý z ostatních typů baterií. Rozměry vany jsou 190 x 90 cm, umyvadlo má rozměr 72 x 50 cm.

   Více iformací nalenete na stránkách www.bathgallery.cz