Youtube Instagram Google+

Společnost RAVAK

Koupelna potřebuje koncept

Datum: 3.5.2013

   Také máte dojem, že každý den kolem vás proletí jako splašený kůň a chvíli skutečného klidu najdete až večer třeba v intimní atmosféře vaší koupelny? Vany, umyvadla, koupelnový nábytek a další příslušenství zde musí přesně plnit hned několik funkcí tak, abychom se při jejich užívání po každodenním shonu cítili komfortně, vše bylo dobře přístupné a v neposlední řadě, aby koupelna lahodila i našemu oku.

Najděte si správný koncept

   Rekonstrukce koupelny představuje velkou investici peněz, ale i energie. Správně vybrat veškeré příslušenství tak, aby se vešlo, fungovalo a ještě spolu ladilo, zabere spoustu času a stále nemáte zaručeno, že budete s výsledkem spokojeni. Proto česká značka RAVAK, podepřená dvacetiletými zkušenostmi s vybavováním koupelen, vyvinula tzv. koncept neboli vany, sprchový kout, umyvadla, koupelnový nábytek, vanové zástěny a koupelnové baterie harmonicky sjednocené do komplexního celku. Nabídka RAVAK nyní zahrnuje už šest různých konceptů, které vycházejí vstříc rozdílným požadavkům.

Malá koupelna zúročí nápady a zkušenosti

   Čím menší prostor zařizujeme, tím více bychom nad ním měli přemýšlet. Každý centimetr hraje roli, každá nedomyšlenost se nemile projeví. Promyšlený koncept se zde skutečně vyplatí.

BeHappy – prostorově nejúspornější řešení koupání i sprchování

   "Koncept BeHappy má kompaktní tvar a funguje jako skládačka. Umyvadlo s vanou do sebe zapadají a nekompromisně řeší stísněné prostory i v nejmenších panelákových koupelnách" říká autor konceptu a designer RAVAK Kryštof Nosál. Největší devizou konceptu BeHappy je subtilní a přesto maximálně pohodlná vana se zúženým tvarem v oblasti nohou, nad které se vejde i dobře přístupné umyvadlo. Vana tak šetří místo i spotřebu vody a protože se dá doplnit třídílnou skládací zástěnou, bez problémů splní i funkci sprchového koutu.

Koncept BeHappy

Avocado – malá a přesto pohodlná vana doplněná umyvadlem

   Koncept Avocado prověřený léty a tisíci spokojených zákazníků malé koupelně prospěje svými přirozeně oblými křivkami a chytrým umístěním umyvadla do oblasti nohou. Pokud to rozměr koupelny dovolí, umyvadlo lze situovat ale i vedle vany. V každém případě lze příjemně využívat velkorysou odkládací plochu.

Koncept Avocado

Koncept Rosa

Rosa – překvapivé možnosti

   Koncept Ravak Rosa se od svého vzniku už stal rekordmanem - vany Rosa jsou nejprodávanějšími asymetrickými vanami na českém trhu. Koncept zahrnuje hned jejich tři modely, které začínají velikostně už na délce 140 cm pro malé koupelny a končí na standardním rozměru 170 cm. Dále obsahuje několik druhů umyvadel, koupelnový nábytek, koupelnové baterie a nedílnou součástí jsou i vanové zástěny. Díky svým kolmým stěnám a plochému dnu umožní vana Rosa i plnohodnotné sprchování.

Větší koupelna ocení výrazné solitéry

Evolution – výjimečný design pro výjimečné koupelny

Koncept Evolution   Zákazníkům, kteří preferují jedinečnost a styl, vychází vstříc koncept Ravak Evolution oceněný již v době svého vzniku Design Centrem ČR jako Vynikající výrobek. Vana Evolution, stěžejní součást konceptu Evolution, vznikla inspirována nejharmoničtějším tvarem přírody – elipsou. Z okrouhlého tvaru elipsy vzniká život, z vajíčka pocházíme a schouleni do vajíčka se rodíme, po zbytek života si tak připadáme bezpečně. Stejné emoce vyvolává i koupel ve vaně Evolution. "Svým rozměrem 180 x 102 cm patří mezi větší vany na trhu. Oproti zcela solitérním vanám je mnohem více univerzální. Průměrnou koupelnu pozvedne do vyšší úrovně, a ve velké koupelně bude působit důstojně. Evolution má svůj charakter, je dominantní, ale i přesto dokáže komunikovat s prostředím," říká k tomu autor Kryštof Nosál ze studia Nosal design. Součástí sortimentu je i umyvadlo. Originální tvar jeho předního lemu doplňuje estetické vyznění vany a může být v použito samostatně nebo s dvěma typy skříněk.

Koncepty pro každou koupelnu

Chrome – skvěle zabydlí jakkoli velký prostor

Koncept Chrome

   Tento nejširší koncept na českém trhu je současně jediným z nabídky RAVAK, který zahrnuje, mimo jiné, i sprchový kout. Všechno jeho příslušenství dokonale esteticky sladěno nevtíravým tvarem oválu a zároveň je koncept promyšlen do posledního detailu. Tím může být například dvojdílná sprchová zástěna, která nejen že poměrem velikostí svých dvou částí samozřejmě kopíruje hloubku umyvadla z konceptu Chrome, ale respektuje i hloubku běžných umyvadel na trhu. Tím umožňuje její maximální vyklopení až těsně k umyvadlu, pokud je umístěno vedle vany. Vstup do vany je tak komfortně široký a údržba zástěny jednodušší.

Vodovodní baterie Chrome   Další praktickou vychytávku představuje vanová baterie Chrome opatřená pohyblivým výklopným ramínkem. Pokud je pohyblivé ramínko přitisknuto ke stěně, při spuštění vody teče sprcha a baterie působí jako kompaktní designový doplněk. Vyklopením ramínka začne voda vytékat do vany.

   Samozřejmou součástí konceptu Chrome je vana, sprchové vaničky, vanová zástěna, umyvadla, koupelnový nábytek, ale i vodovodní baterie nebo odtokový žlab.

Classic – klasická vana, která nezklame

   Koncept Classic dostal své jméno podle vany tradičního tvaru, která je i při své malé šířce 70 cm velmi pohodlná. Praktičnost a jednoduché klasické linie jsou zde na prvním místě. Díky své hloubce a širokému dnu nabízí vana Classic dostatek pohodlí pro koupání i pro sprchování. Součástí konceptu je široká nabídka umyvadel, koupelnový nábytek, vanové zástěny a další doplňky.

   Při rekonstrukci koupelny se spolehněte na odborníky Ravak, kteří čerpají z desítek let zkušeností a staví na prověřených řešeních. Zbavíte se stresu z obcházení jednotlivých obchodů, vše můžete vyřídit z jednoho prodejního místa nebo přímo z e-shopu RAVAK, odpadne vám ladění jednotlivých komponent k sobě a v neposlední řadě získáte jistotu jednoduchého řešení v případě reklamace zboží.