Youtube Instagram Google+

Společnost RAVAK

RAVAK zazářil na ISH

Datum: 21.3.2013

IS 2013     Titulek ohlédnutí za účastí firmy RAVAK na březnovém veletrhu ISH ve Frankfurtu nad Mohanem, který proběhl ve dnech 12. – 16. 3., není nikterak nadnesený. Pro svou letošní účast zvolil RAVAK nový způsob audio vizuální prezentace, tzv. video mapping, kterýi výstavní plochu největšího českého výrobce koupelnového vybavení doslova rozzářil. Hlavním cílem bylo nechat vyniknout čistý design výrobků, proto stánek tentokrát poprvé nesl originální autorský rukopis designera Kryštofa Nosála a výsledkem všech těchto inovací byla jedinečná expozice, která mezi ostatními dominovala.

   "Vzhledem k tomu, že pozorně sledujeme trendy v produktovém designu, nechtěli jsme zůstat pozadu ani v prezentaci našich výrobků. Proto jsme při přípravě stánku angažovali našeho osvědčeného designera a zvolili jsme i atraktivní technologii, která překračuje hranice běžné komerční prezentace až do oblasti umění." říká k tomu místopředseda představenstva RAVAK Patrik Kreysa.

   Designer vytvořil výstavní plochu, která byla jednoduchá, vzdušná, s jasným důrazem na kvalitu RAVAK za použití moderních a prémiových materiálů. Stěžejní prostor byl věnován novinkám – koupelnovému konceptu Chrome a ikoně mezi výrobky RAVAK - vaně LoveStory v její inovované podobě.

   "Ve střední části jsem navrhl osm metrů vysokou stěnu, na které je z obou stran odprezentována celá řada výrobků Chrome. Právě tato stěna také sloužila jako podklad pro video mapping. Vytvořená animace reagovala jak konkrétně na tvary jednotlivých výrobků, tak se i abstraktně přelévala přes celou zeď. Expozici tak oživila a upoutávala pozornost kolemjdoucích. V kontrastu s touto vysokou stěnou, jsem kolem ní rozprostřel tři nízké stojany pro vany Evolution, LoveStory II a You. Na druhé polovině výstavní plochy jsem vyprojektoval jednací místnosti a zázemí, mezi nimiž byla kavárna RAVAK sloužící zároveň jako hlediště na hlavní vertikální plochu s výrobky Chrome." vysvětluje autor stánku, designer Kryštof Nosál.

   ISH je nejvýznamnější světový veletrh vybavení koupelen, energií, obnovitelných zdrojů a klimatizace. Hlavními dvěma tématy letošního roku byly Voda (se zaměřením na design v koupelně) a Energie. Společnost RAVAK se účastnila již popáté. Jako největší výrobce koupelnového vybavení ve střední a východní Evropě zde reprezentuje svou zemi již od roku 2003. I díky tomu vyváží své výrobky do více než 50 zemí světa.

Ke stažení:

tz_ish-2013.pdf (PDF  233 kB)