Youtube Instagram Google+

Společnost RAVAK

Nová řada sprchových koutů a dveří Brilliant

Datum: 4.6.2012

Nová řada sprchových koutů a dveří Brilliant - vybroušená dokonalost

31. 5. 2012, Příbram – Společnost RAVAK, největší výrobce koupelnového vybavení v ČR, uvádí na trh novou řadu luxusních bezrámových sprchových koutů a dveří nazvanou Brilliant. Svůj název Brilliant dostal podle designu vybroušeného k dokonalosti, stejně jako je tomu u stejnojmenných nejcennějších drahokamů na světě.

Brilliant TZ

 Proč si vybrat sprchový kout Brilliant?

  • Jedná se o nejluxusnější sprchový kout značky RAVAK a špičkový výrobek na trhu
  • Jeho design je založen na promyšlené nadčasové jednoduchosti
  • Nese v sobě technicky ojedinělé  řešení na trhu
  • Je sestaven s použitím bezpečnostního skla o tloušťce 8mm (ostatní produkty využívají skla  o tloušťce 6mm)
  • Kovové pochromované součásti dodávají koutu životnost, stabilitu a dlouhodobou funkčnost (některé z ostatních koutů ve větší míře využívají plast  a další materiály)
  • Originální madlo spojuje kov i protiskluzový plast opatřený typickým písmenem R v neobvyklé funkční kombinaci
  • Portfolio výrobků Brilliant zahrnuje množství variant a rozměrů pro každou luxusní koupelnu  

 

Přátelský minimalismus

Sprchové kouty Brilliant jsou symbolem propracovaného minimalistického designu, který však nejde za hranice extrémů. Jeho masivní pochromované panty i madla přitahují pozornost svým leskem a jasně definovanými tvary s lehce zaoblenými rohy.  „Dlouho jsme testovali různá řešení tak, aby se nesla  v současném trendu jednoduchosti, ale zároveň aby jen povýšeně neexhibovala. Lehkým zaoblením rohů Brilliant nakonec dosáhl ideálního přátelského minimalismu, který v současném designu dominuje“ říká jeho návrhář Kryštof Nosál ze studia Nosal design. Právě hranatý plochý tvar pantu s lehce zaoblenými rohy představuje výjimku oproti ostatním výrobkům na trhu, která Brilliant staví na vrchol technického i designového řešení. Tvar a funkce pantu byly vyváženy tak, aby splňoval vysoké technické nároky (udržet velkou plochu skla, vyvinout požadovanou třecí sílu a umožnit dostatečné dotažení šroubu) i designovou čistotu. Celistvý výraz dodává sprchovému koutu designová sladěnost držáků pevné stěny s panty a úchyty, ve které je řešení RAVAK na trhu ojedinělé.

S tvary pantů koresponduje i originální kovové pochromované madlo opatřené protiskluzovým materiálem.

Stejně jako kvalitní spona na drahém pásku nebo jako šperk na ženské šíji, i všechny lesklé pochromované součásti kování řady Brilliant utvářejí základní charakteristiku nejluxusnějšího výrobku značky RAVAK.

 

Design je více než dělat věci krásnými

 Neměl by nám bránit krásné věci používat. V tomto duchu postupoval designer při vývoji nové řady Brilliant. Panty a úchyty jsou uvnitř sprchového koutu zapuštěné do skla a  zásadně tak ulehčují jeho čistitelnost.  Vnitřní stěny koutu jsou tak  tvořeny pouze elegantními plochami silného bezpečnostního skla, po kterých mohou kapky vody stékat, nečistoty se nemají kde usazovat. Tento efekt je podpořen i systémem AntiCalc® proti usazování vodního kamene a jiných sedimentů.

Zdvihový mechanismus sprchových koutů Brilliant zajišťuje automatické dovírání dveří a nadzvednutí nad prahovou lištu při otevírání i zavírání, což nám umožňuje použití takového spodního těsnícího profilu - okapničky, který zabrání rozstřiku vody pod dveřmi do koupelny. Boční těsnicí lišty, které procházejí rovněž skrz vlastní úchyt zajišťují  vysokou  vodotěsnost i v této části sprchového koutu,  což je řešení na trhu ojedinělé. Spodní okapnička a prahová lišta (s dostatečnou výškou 18 mm) brání rozstřiku vody mimo sprchovací prostor. Průhledné těsnicí lišty na dveřích a pevné stěně dokonale zatěsní jejich spoj při zavření dveří.  

Autoři při vývoji sprchového koutu Brilliant mysleli i na stavební podmínky v koupelnách běžných uživatelů.  Sprchový kout je proto opatřen promyšleným systémem úchytů ke zdi, které umožňují přizpůsobit konstrukci koutu stavebním nerovnostem až o 15 mm na každé straně. Úchyt je schopen se do jisté míry vyrovnat s nedokonalostmi zdí, kterým se přizpůsobí tak, aby byla dosažena absolutní těsnost.

 

Vrchol kvality

Luxus pro značku RAVAK neznamená jen esteticky vytříbené řešení, ale i spolehlivost a životnost. Všechny kovové části jsou u koutu Brilliant pochromovány i na nepohledových vnitřních plochách, aby byly dokonale chráněny proti oxidaci. Kombinace masivních kovových prvků  a kvalitního pochromování  zaručuje nejvyšší možnou kvalitu všech kovových elementů. Díky tomu můžeme garantovat velmi dlouhou  spolehlivost všech těchto prvků – byla potvrzena testem životnosti na 30 let.

 

Kontakt pro média:

Jana Šlefrová

PR manager RAVAK

 tel: 724 912 162

jana.slefrova@ravak.com

 

Když koupelnu, tak RAVAK

Společnost RAVAK se zaměřuje na koupelny promyšlené do posledního detailu v ucelené nabídce komplexních řešení. Svým zákazníkům dodává vany, sprchové kouty a dveře, hydromasážní systémy, umyvadla, nábytek, vodovodní baterie a další koupelnové doplňky. Společnost působí ve více než 50 zemích světa a je největším výrobcem vybavení pro koupelny nejen v Čechách, ale i v celé střední a východní Evropě.

Společnost RAVAK vznikla v roce 1991 a vloni tak na českém trhu oslavila výročí 20 let, během kterých se stala synonymem kvality, spolehlivosti a designu koupelnových řešení.