Youtube Instagram Google+

Společnost RAVAK

RAVAK slaví 20 let od svého založení

Datum: 22.8.2011

RAVAK a.s. - letecký pohled    Společnost RAVAK vznikla v létě roku 1991 a právě tak na českém trhu slaví výročí 20 let, během kterých se stala synonymem kvality, spolehlivosti a designu koupelnových řešení.

   RAVAK stále hrdě nese jména svých zakladatelů – rodiny Vařeků a Kreysů, které dodnes také aktivně společnost řídí.

   Výrobní sortiment tvořily od počátku sprchové kouty a vaničky. V roce 1993 začala společnost investovat do vlastního vývoje a výsledkem byla řada sprchových koutů Supernova, která je dodnes považována spotřebiteli za nejspolehlivější sprchové kouty na trhu. I proto se tato řada neustále vyvíjí a pro rok 2011 dostal nejprodávanější sprchový kout Supernova, čtvrtkruhový sprchový kout SKCP4, novou povrchovou úpravu satin. Díky ní získal tento sprchový kout modernější vzhled a stal se odolnější i proti poškrábání. Nyní je tedy sprchový kout SKCP4 ideální volbou nejen do koupelen v bytech a rodinných domech, ale i do hygienických prostor s vyšší mírou používání.

vana Rosa 95    Od roku 1998 přibyly do sortimentu akrylátové vany a již v roce 1999 představila společnost RAVAK další výrobek, kterým ovládla domácí trh s koupelnovým vybavením. Originální design vany Rosa byl také výsledkem vlastního vývoje a díky svému jedinečnému řešení se stala nejprodávanější vanou v Evropě a získala prestižní ocenění na řadě mezinárodních veletrhů. V roce 2011 představila společnost RAVAK již třetí vanu z konceptu Rosa s názvem Rosa 95. Její rozměry a velký vnitřní prosto ji předurčují k tomu stát se jedničkou mezi vanami určené do malých koupelen.

design RAVAK a.s.    Úspěch vany Rosa nasměroval vývoj produktů společnosti RAVAK na cestu praktičnosti a designu. Již více než deset let proto RAVAK spolupracuje s předními domácími i zahraničními designéry, kteří mimo jiné spolupracovali i se značkami jako Porsche, Audi, BMW, Adidas, Nike, Salomon či Hugo Boss. Výsledkem této dlouhodobé spolupráce jsou výrobky Avocado, LoveStory, You, Magnolia, ale také Pivot a koncepty Praktik, BeHappy nebo Classic. Z dílny designérského studia Nosal Design pochází také novinka roku 2011 – umyvadlo a nábytek Evolution, které originálním tvarem předního lemu dokonale doplňují vanu Evolution. Rozšiřující se sortiment koupelnového nábytku je výjimečný svou odolností ve vlhkém prostředí a promyšlenou estetikou, která koresponduje s jednotlivými typy výrobků.

   Sortiment doplňují i vodovodní baterie, z nichž zejména ta termostatická, přináší do uživatelského komfortu novou dimenzi.

RAVAK a.s. - mapa    Společnost RAVAK se zaměřuje na koupelny promyšlené do posledního detailu v ucelené nabídce komplexních řešení. Svým zákazníkům dodává vany, sprchové kouty a dveře, hydromasážní systémy, umyvadla, nábytek, vodovodní baterie a další koupelnové doplňky. Společnost působí ve více než 50 zemích světa a je největším výrobcem vybavení pro koupelny nejen v Čechách, ale i v celé střední a východní Evropě.